ASSESSOR SKILLS EĞİTİM PROGRAMIGlobal iş ortağımız a&dc'nin sertifikalandırdığı eğitim programını tamamlayan katılımcılar, davranışsal değerlendirme becerileri kazanarak Değerlendirme ve Gelişim Merkezi uygulamalarında değerlendirici olabilirler. Sertifika İngiliz Psikologlar Derneği (The British Psychological Society) onaylı olup, uluslararası geçerliliğe sahiptir. 

Eğitimin Amacı

Değerlendirme ve Gelişim Merkezi uygulamalarında görev almak üzere, kurumun kendi bünyesinde değerlendirici yetiştirerek ölçme ve değerlendirme süreçlerini iç kaynaklarla yönetmelerini sağlamak amaçlanmıştır. Katılımcıların davranışsal değerlendirme becerilerini kazanması hedeflenir.

Eğitimin İçeriği

 • Değerlendirme (AC) ve Gelişim (DC) Merkezi Nedir?
 • AC ve DC Uygulamaları Arasındaki Farklar
 • Yetkinlik-Kriter-Davranış
 • Davranışsal Değerlendirme Süreci
 • Değerlendirme Merkezi Lojistiği
 • Alternatif Skorlama Sistemleri
 • Araç/Egzersiz Türleri ve Değerlendirme İpuçları
 • Kriter Egzersiz Matrisi
 • Uygulama Örnekleri
 • Raporlama Örnekleri

Eğitimin Çıktıları

 • AC & DC ana ilkelerini açıklayabilecek
 • Yeterlilik unsurlarını ve davranışsal göstergeleri tanımlayabilecek
 • Farklı egzersizlerin davranışsal değerlendirme proseslerini etkin şekilde tanımlayabilecek
 • Veri entegrasyonu tartışmasında kullanılabilecek uygun örnekler eşliğinde doğru davranış terimlerini kullanarak katılımcı verilerini hazırlayıp sunabilecek
 • Bireysel yeterliliklere ve araç türlerine göre bireylerin güçlü oldukları ve kendilerini geliştirmeleri gereken noktaları ana hatlarıyla çizen bir katılımcı geribildirim raporunun genel çerçevesini oluşturabileceklerdir.

Kimler Katılmalı

İnsan Kaynakları yönetici, uzman  ve danışmanları; mülakat yapan, performans yöneten ve değerlendiren tüm fonksiyon yöneticileriEğitmen

Dilek Yılmaz - KRM Assessment Solutions - Özgeçmiş için tıklayınız.

Eğitim Tarihi

18-19 Haziran & 25 Haziran 2019

Eğitim Yeri

18-19 Haziran - DoubleTree By Hilton İstanbul - Moda

25 Haziran - Point Hotel Barbaros

Eğitim Saati

09:30 - 16:30

Global iş ortağımız a&dc’nin (Assessment & Development Consultants UK) “Assessor Skills” program içeriği uygulanmaktadır. Programın tamamına katılan ve eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olan katılımcılar a&dc Değerlendirici sertifikası almaya hak kazanırlar. Sertifika İngiliz Psikologlar Derneği (The British Psychological Society) onaylı olup, uluslararası geçerliliğe sahiptir.

İndirimli Kayıt Koşulları

* 29 Mayıs 2019’ kadar kayıt yaptıran katılımcılara %10 erken kayıt indirimi uygulanır.
* Aynı kurumdan birden fazla katılımcının kayıt yaptırması halinde %10 grup indirimi uygulanır.
Her koşulda indirimlerden sadece biri geçerlidir. İndirim grupları birleştirilemez.

İptal ve Erteleme Koşulları

KRM Assessment Solutions zorunlu sebeplerden dolayı eğitimi iptal etme veya erteleme hakkında sahiptir.
Eğitim tarihi ertelendiği takdirde, kayıtlar ve alınan ödemeler ertelenen tarihteki eğitim için aynı haklarla saklı tutulur. Yeni tarihlerin katılımcıya uygun olmaması halinde, ödediği tutar iade edilerek kayıt iptal edilir.
KRM Assessment Solutions’ın zorunlu sebeplerden dolayı eğitimi iptal etmesi durumunda katılımcının ödediği tutar iade edilir.

Katılımcı eğitime kayıt yaptırıp ödemesini gerçekleştirdikten sonra, kendi tercihi ile ücret iadesi yapılacak şekilde kaydını iptal edebilmesi için, eğitimin gerçekleşme tarihinden 7 (yedi) iş günü öncesine kadar başvuru yapması gerekir. Bunun için, belirtilen süre içinde info@assessmentsolutions.com.tr adresine, ilgili eğitimin fatura numarası ve iptal sebebini belirten bir e-posta gönderilmesi gerekmektedir. Eğitime 7 iş günü kala yapılan başvurularda, katılım gerçekleşmese de ücret iadesi söz konusu olmayacaktır.logo logo logo DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN