Hakkımızda

1994 yılından bu yana yönetim ve insan kaynakları danışmanlığı alanında faaliyet gösteren KRM Yönetim Danışmanlık A.Ş., gelişen iş hacmiyle beraber 2015 yılı Mayıs ayında yeni bir yapılanmaya giderek hizmet alanlarını uzmanlıkları özelinde ayrı markalara dönüşmüştür. Bu kapsamda 2015 yılında faaliyete geçen Assessment Solutions İnsan Kaynakları Danışmanlık Ltd. Şti., Değerlendirme ve Gelişim Merkezi danışmanlığı alanındaki yirmi dört yıllık uzmanlığıyla iş ortaklarına etkin ve farklı iş çözümleri sunmaktadır.

İngiliz Assessment & Development Consultants Ltd.‘in (a&dc) Türkiye’deki ilk yetkili temsilcisi olan Assessment Solutions İnsan Kaynakları Danışmanlık Ltd. Şti., uzman danışman kadrosuyla kurumların ihtiyaçlarına özel olarak tasarladığı süreçlerle farklı sektör ve tüm kademelere yönelik Değerlendirme ve Gelişim Merkezi uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

a&dc işbirliği kapsamında KRM tarafından Türkiye’de farklı endüstrilerde 2005 yılından bu yana kullanılmakta olan a&dc egzersizleri, 12 farklı sektör ve 10 fonksiyona özelleşmiş içeriktedir.

a&dc, tamamı endüstriyel psikologlar tarafından tasarlanan, geçerlilik ve güvenilirlik çalışmaları tamamlanmış 7 farklı türde hazır katalog setlerinden oluşan iş simülasyonlarıyla dünyanın en geniş egzersiz portföylerinden birine sahiptir.

Assessment Solutions İnsan Kaynakları Danışmanlık Ltd. Şti., iş ortaklarına seçme yerleştirme, terfi uygulamaları, eğitim ihtiyaç analizi, yetenek yönetimi ve kariyer planlama süreçlerinde ihtiyaç duyulan egzersiz ve simülasyonların yanı sıra projeler özelinde Yetkinlik ve Kişilik Envanteri gibi farklı ölçme ve değerlendirme araçlarının temini ve uygulanması konularında da destek sağlamaktadır.

Assessment Solutions İnsan Kaynakları Danışmanlık Ltd. Şti., kurum içi Assessor (Değerlendirici) yetiştirmek üzere iş ortaklarına a&dc tarafından sertifikalandırılmış Değerlendirici Becerileri (Assessor Skills) eğitimini vermekte, aynı zamanda kurumların iç uygulamalarında kullanılmak üzere tek kullanıma özgülenmiş a&dc egzersizlerinin satışını gerçekleştirmektedir.